עולם האבטחה הפרטית מאוד מקצועי בימינו, ולא נופל במאום משירותי האבטחה של צה"ל, המשטרה ושאר כוחות הביטחון. אחד האלמנטים שמדגישים את התפתחות התחום בצורה הטובה ביותר הוא המוקד שכל חברת אבטחה שכזאת מתפעלת. בשורות הקרובות נלמד כיצד מזהים מוקד אבטחה מקצועי שכדאי להתקשר עימו, כך שתוכלו להיות בטוחים עם שירותי האבטחה שהזמנתם.

קשר מתמיד עם גורמים אנושיים וטכנולוגיה מתקדמת

המוקד הוא המקום אליו זורם כל שטף המידע, ובו מתקבלות ההחלטות שנוגעות לטיפול בבעיה הספציפית תוך ניתוב כוח האדם המתאים למקום. מוקד אבטחה איכותי אמור להישען על מידע שמוזרם אליו ממספר מקורות בו זמנית, חלקם אנושיים וחלקם טכנולוגיים לחלוטין. המקורות האנושיים יכולים להיות:

  • מאבטחים – שמוצבים בבית העסק, מדווחים על בעיות או שפשוט מדווחים על כך שהכל כשורה – גם זה מחייב רישום.
  • סיירים – שמבקרים בבתי העסק באופן יזום או בעקבות קריאה.
  • בעלי העסק – עשויים להיתקל במקרה של וונדליזם או שוד בשעות הפעילות במקום.
  • עוברי אורח – בדר"כ על בתי עסק מודבקת מדבקה שכוללת את שם חברת האבטחה שאחראית על המקום. בהתאם לזאת עוברי אורח מדווחים על פעילות כלשהי ומתקשרים למוקד.

מבחינת טכנולוגיה, מוקד אבטחה מתקדם אמור להתקשר כל העת עם מספר מערכות במקביל לרבות מערכות אזעקה, מצלמות אבטחה במעגל סגור, חיישני עשן ואש, חיישני תנועה ועוד. כל התרעה שמתקבלת עוברת פיענוח מיידי במוקד שבעקבותיו מתקבלת ההחלטה האם לשלוח סייר, להזמין משטרה וכיצד לתזמן את הגורמים השונים בין האירועים שיכולים להתרחש גם במרווחי זמן קצרים ביותר.

תיעוד מלא ומדוייק

מוקד אבטחה מקצועי הוא מקום בו מתבצע תיעוד מלא של כל האירועים שהתרחשו במהלך הזמן. אותו אירוע לא חייב להיות פריצה או מעשה כלשהו כנגד בית העסק, אלא יכול להיות גם תקלה בחיישן או דיווח של מאבטח שביקר במקום כי הכל כשורה. לבעל העסק חשוב מאוד לקבל דיווח מהימן ואמין והדבר נדרש גם לצרכי תביעות ביטוח כאלו ואחרות כחלק בלתי נפרד מהדרישות.

מקצועיות ללא הפסקה

ובסופו של דבר, גם המוקד המתקדם ביותר מבחינה טכנולוגית לא יוכל לבצע את עבודתו כהלכה ללא צוות אנושי מקצועי שמבין את אחריות עבודתו. מוקד אבטחה איכותי הוא כזה שכולל מוקדנים שעונים לשיחות, מנהל משמרת ומנהל עבודה שחייב להיות זמין כל העת למקרים דחופים יותר. כל אלה נדרשים למשמעת עצמית גבוהה ביותר וליכולת קבלת החלטות מושכלת ושקולה. מדובר בעבודה לא פשוטה, מאחר ובמוקד מקצועי ומוביל עובדים לאורך כל שעות היום והלילה, 365 יום בשנה, שבתות וחגים ללא הפסקה.