נושא השמירה והאבטחה תמיד היה מרכזי במדינתנו, ולא נראה כי הדבר ישתנה בשנים הקרובות. זוהי תקופה של איומים ביטחוניים תמידיים אשר מרחפים מעל ראשינו, ולאור העלייה במקרי הגניבה, השוד והוונדליזם, חברת שמירה וביטחון לעולם לא תמצא את עצמה מחוסרת עבודה. ועדיין, יש חברות שמירה וביטחון סטנדרטיות, ויש כאלו שבולטות מספר רמות מעל כולן. בשורות הקרובות נלמד כיצד מזהים איכות בתחום כך שתוכלו לבחור בחברה המוצלחת ביותר מבחינתכם.

עמידה בתקן ISO 9001

תקני ISO הינם תקנים בינלאומיים שמטרתם לבצע הפרדה בין נותני שירות מצוינים ואיכותיים לכאלו שהם פחות מכך. נותן שירות או יצרן שמקבל תעודה של עמידה בתקן ISO 9001 יכול להתגאות בכך כי הוכח מעבר לכל צל של ספק כי מוצריו ושירותיו עומדים באופן מושלם אל מול צרכי הלקוחות, המערכות שלו מתפקדות כראוי תוך ביצוע מערך בקרות שוטף, וכי כל תהליכי הניהול של החברה מבוצעים על הצד הטוב ביותר. בסופו של דבר חברת שמירה וביטחון שזוכה לקבל את תקן ה – ISO 9001 היא חברה שכדאי ורצוי להתקשר עמה, שכן התקן מעיד על ארגון לומד, רציני ומקצועי שמוכוון לקוח ואמון על משימותיו באופן אדוק.

מוקד אבטחה פעיל ומתקדם

חברות אבטחה יכולות לעבוד במספר רב של מתכונות. חלק מהן מציבות מאבטחים ונמצאות בקשר עימם דרך קב"טים שמנהלים את העבודה ולוקחים החלטות בזמן אמת. חברות אחרות, אלו המצטיינות והמפותחות יותר, מפעילות מוקד אבטחה שהוא מעין חמ"ל שמרכז את כל הפעילות המתבצעת באותו הרגע, מנטר את משימות השגרה ומתזמן משימות דחופות יותר שנכנסות. חברת שמירה וביטחון עם מוקד אבטחה מסודר בדרך כלל מפעילה מערכי אבטחה גדולים ומקיפים יותר, ועל כן באפשרותה להיות זמינה ללקוחותיה 24/7 ולתת מענה מיידי לכל בעיה דחופה שצצה. מוקדי אבטחה מתקדמים מחוברים למערכות אזעקה, מצלמות במעגל סגור וחיישנים שונים ובמקרה הצורך נשלח סיור מיוחד על מנת לטפל בכל אירוע ספציפי. מעבר לזאת, כל הפעילות נרשמת ביומן מסודר ונמסרת כדו"ח ללקוח שיכול להשתמש בו גם מול גורמי המשטרה וחברות הביטוח המקרה הצורך.

ניסיון מוכח

בבחירת חברת שמירה וביטחון חשוב להתקשר עם הגדולים, המקצועיים והמנוסים ביותר. חברות אלה מנוהלות בדרך כלל על ידי אנשי צבא ומשטרה לשעבר, כך שהן מנוסות בכל תרחישי הביטחון ומסוגלות לספק מענה לכל משימת אבטחה ספציפית. חברות שכאלו מפעילות צי רכבי סיור גדול של עשרות ואף מאות רכבים, מנהלות מערך עצום של מאבטחים במוסדות חינוך, מפעלים, עסקים ובתים, וניסיונן מוכח בעבודה עם הארגונים המובילים במשק.