אין ספק כי מערכת אזעקה מתקדמת היא אחד מהגורמים השימושיים ביותר למניעת פריצות וגניבות בבתים, הן כגורם מרתיע והן כגורם שבסופו של דבר יבריח את הפורצים שלא יחזרו עוד לביתכם. בבואכם לבחור מערכת אזעקה לבית תגלו מגוון רחב ביותר של מערכות, ועל כן מצאנו לנכון לרכז עבורכם את כל מה שמערכת איכותית צריכה לכלול על מנת שתהיה ראויה לזכות באמונכם כמערכת שתגן על ביתכם באופן מושלם.

איכות הסירנה

נתחיל דווקא בגורם שמחולל את הרעש בעת גילוי כניסה לא מורשית לביתכם, הלא היא הסירנה. על הסירנה להפיק רעש בעוצמה של 85 דציבלים לפחות וכמו כן רצוי שהיא לא תהיה מותקנת במערכת הפיקוד עצמה אלא רחוק ממנה, כך שהפורצים לא יוכלו לנטרל אותה בצורה מהירה עם הכניסה לבית. מעבר לזאת, כל סירנה של מערכת אזעקה לבית חייבת להיות אטומה ומוגנת מפני מים. במערכות הישנות לא היתה הקפדה על הדבר והפורצים נהגו לאתר את מיקומה של הסירנה ופשוט נטרלו אותה באמצעות שפיכת מים על גביה. מוצר אטום למים מונע זאת ומבריח את הפורצים במהירות.

מספר הגלאים

מערכת אזעקה איכותית לבית אמורה לכלול מספר גלאים (חיישנים) שיודעים לזהות שינויים פיזיקליים שונים בעת התרחשותם, דבר שגורם להפעלת הסירנה. הגלאים השונים נועדו לזהות בעיקר תנועה ומעבר דרך נקודות מסויימות, מגע (פתיחת דלתות או חלונות), שינויי טמפ' (גלאי אש, עשן ומים) וכו'. מרגע תכנות המערכת הגלאים מופעלים וכל שינוי משמעותי יגרום להפעלת האזעקה. בהקשר זה חשוב לציין מערכת אזעקה לבית מסוג מתקדם יותר, אשר כוללת בתוכה גם את האפשרות של Pet Control כך שהיא לא תופעל כאשר היא מזהה בעלי חיים שנעים בבית או בחצר. במידה וישנם ילדים קטנים בבית או שלא מעוניינים להסתכן בהפעלת האזעקה בכל הליכה לשירותים בלילה, ניתן להסתפק בשימוש בגלאים חיצונייים (לגינה ולחצר, לאורך הקירות וכו') וגלאי וילון, חלונות ודלתות.

מערכת שליטה ובקרה מתקדמת

מערכת השליטה והבקרה היא בעצם המחשב ששולט על כל מרכיבי מערכת האזעקה, נדרך לפי פקודה (ומושבת בהתאם) ולוקח החלטות בזמן אמת. מערכת אזעקה לבית מסוג מתקדם חייבת להיות בעלת ממשק נוח לשימוש, עם עדיפות למערכת בקרה מבוזרת עם מספר לוחות שליטה ברחבי הבית, כגון בכניסה או בחדר השינה של ההורים. ניתן למצוא מערכות שליטה ובקרה חוטיות אך כיום מתבצע שימוש מוגבר בטכנולוגיית ה- wireless האלחוטית שמאפשרת התקנה מהירה ומונעת בזבוז משאבים ועבודות מיותרות בהכנת תשתיות קוויות. כמו כן חשוב שהמערכת תהיה מגובה ע"י סוללות ליתיום חזקות עם משך חיים של לפחות שנתיים ללא טעינה מחדש, ושתהיה בעלת האפשרות לחברה למוקד אבטחה לפי הצורך.