כמו כל מקום ציבורי והומה אדם, גם מוסדות חינוך מאופיינים בשטחים רחבי היקף המועדים לפורענות מבחינה ביטחונית. על מנת לשמור על הסדר ועל ביטחונם של כל באי המתחם, נהוג להציב בכניסה ולעיתים אף במקומות אסטרטגיים נוספים אנשי אבטחה מקצועיים ועזרים טכנולוגיים נוספים. אבטחת מוסדות חינוך היא עניין למקצוענים בלבד, ורק חברה איכותית תצליח לספק לכם את מעגל האבטחה מושלם. כיצד תזהו חברת אבטחה איכותית בתחום? להלן כל הדגשים בעניין.

אבטחת מוסדות חינוך – המשימות הנדרשות

כל מוסד חינוכי זקוק לסידורי אבטחה מעט שונים. כך למשל ניתן למצוא הבדלים תהומיים בין צרכי האבטחה הנדרשים עבור אבטחת גני ילדים ובתי ספר יסודיים קטנים יחסית לבין אוניברסיטאות ומכללות ענקיות מבחינת השטח. לכן חשוב לבחור בחברת אבטחה אשר מתמחה בדיוק בסוג המוסד החינוכי שאתם מנהלים ובהתאם לזאת גם יקבעו קריטריוני האבטחה בשטח. אבטחת מוסדות חינוך מכל הסוגים תכלול תמיד בדיקה בטחונית בכניסה, נוכחות של מאבטח/ים חמושים וביצוע סיורים היקפיים יומיים וליליים במקרה הצורך, אך ככל שהמוסד גדול יותר כך נדרש מערך אבטחה גדול ומסועף בהתאם. לצורך העניין חברה מובילה בתחום תוכל להציע לכם ציוד אבטחה נוסף במקום כגון חיישני וגלאי עשן, גלאי תזוזה, מצלמות אבטחה במעגל סגור ועוד, וזאת לפי מאפייני וצרכי המתחם הספציפי. לעיתים אף עולה הצורך בביצוע משימות שאינן שגרתיות כגון אבטחת טיולים ואירועים למיניהם. תכנון משימות אלו יקבע בשיתוף פעולה עם קציני הבטיחות של חברת האבטחה שתתקשרו עימה.

תכונות והכשרות רצויות מבחינת כוח האדם

הדבר החשוב ביותר בחיפושיכם אחרי חברה המספקת שירותי אבטחת מוסדות חינוך הוא לבחור בחברה אשר קיבלה היתר מקצועי של משרד התמ"ת ומשרד החינוך לעסוק בתחום. אל תהססו לדרוש תעודות ומסמכים התומכים בכך. חברה שכזאת תבין את חשיבותה של כל משימה שתוטל עליה (גם אם מדובר במוסד חינוכי קטן יחסית שלא צפויות בו בעיות מיוחדות) ותדאג כי כל אחד ממאבטחיה יעבור קורסי ירי מעמיקים, יהיה בעל ידע מעשי בהגשת עזרה ראשונה ויעבור סדנאות ריענון באופן שוטף. חברת אבטחה איכותית אף תבין את החשיבות של הצבת כוח עבודה קבוע במוסד החינוכי, כזה אשר יכיר את כל המתחם על בוריו, יפתח לויאליות למקום ויזהה את העובדים והתלמידים הקבועים ועל כן יוכל לעלות על כל תנועה חשודה של גורמים עוינים שאינם רצויים. אל תתפשרו על פחות מכך ותזכו באבטחה מלאה ובטוחה לכל באי המתחם שלכם.