אם תנסו להיזכר לרגע בימי ילדותכם, תיזכרו לבטח כמה חיכיתם וכמה ציפיתם בכל שנה לטיול השנתי הבית ספרי. אין כל ספק, טיולים (ולא רק כאלו של תלמידים) הם חוויה נהדרת, חינוכית, מעשירה ומהנה. אך בד בבד, קיימים בהם סיכונים כאלו ואחרים. פציעות, נפילות, התייבשות וסכנות אחרות הן חלק בלתי נפרד מתמהיל הטיול. זאת בדיוק הסיבה מדוע חשוב כל כך לשכור את שירותיה של חברת אבטחת טיולים ותיקה ומקצועית, שתקטין את הסיכון למינימום ותותיר אתכם, ההורים, שקטים ורגועים. אז בואו נראה מה צריך לדעת לפני הבחירה בחברה שכזאת.

דגשים בבחירת חברת אבטחת טיולים

  • סדר, תעודות ואישורים – תחום חברות האבטחה הוא אחד התחומים הפרוצים ביותר בישראל. בין מאות חברות נהדרות ומקצועיות, פועלות כאלו שמכתימות את שם האחרות. לכן, חשוב לתת דגש מיוחד לבדיקות הבסיסיות ההכרחיות, כדי להיות בטוחים שהחברה שמולכם רצינית ולא חבורה של חאפרים. ודאו הימצאותם של רישיונות שונים (קבלן שמירה, מפעל ראוי, חברת שמירה), בררו לגבי הכשרתם של מאבטחי הטיולים (הן מבחינת שימוש בנשק והן הכשרה רפואית. האם הם יוצאי יחידות קרביות? האם עברו קורס מיוחד של משטרת ישראל כנדרש?), ביטוחים, אישורים נדרשים של משטרת ישראל וכדומה. תווי תקן שונים (דוגמת 9001 ISO) יכולים להעיד אף-הם על התנהלות תקינה של חברת אבטחת טיולים פוטנציאלית, כמו גם רשימת חברות ועסקים מוכרים ורבים אשר עובדים עם אותה החברה.
  • התרשמות אישית מאנשי המקצוע – אין כמו 'מגע ישיר' כדי להבין עם מי יש לכם עסק. זכרו – מאבטח הטיולים או המלווה הרפואי יהיו צמודים לילדכם במשך מספר ימים ובמקרה חירום, והם הסמכות העליונה שתקבע את גורלו של ה'אירוע'. בקשו להתרשם מניסיונו של מאבטח הטיולים בענף, מאישיותו ומהבנתו את חשיבות תפקודו. נאמר זאת באופן חד וברור – ישנם אנשי מקצוע בתחום שבאים לעבוד ומוכנים לכל תרחיש, ויש כאלו שאננים שבעיקר מחפשים ליהנות ולנוח בתמורה לכסף קל.
  • הסכם מתן השירותים – חשוב לשים לב לכלל הפרטים המצויים בו, בכללן – כמה אנשי מקצוע וצוות מלווים את הטיול? מהי הכשרתם הרפואית? מה הציוד הרפואי העומד לרשותם? האם ישנם זמנים בהם הם אינם מוגדרים כפעילים? מי שומר על הילדים בלילה? האם המאבטח מחויב לבצע בדיקה ביטחונית בכל עלייה לאוטובוס או רכב הסעות? מה הנוהל במקרי חירום שונים (פינויים, מתן תרופות וכו')? ועוד. אל תקלו ראש בנושאים הללו ובהבדלים הקיימים בין חברת אבטחת טיולים אחת לאחרת.

הקפידו על כל אלה ותזכו בטיול מהנה ובטוח!