אם בעבר השימוש במצלמות אבטחה היה נפוץ בעיקר אצל בעלי עסקים למיניהם, הרי שבימינו ניתן לראות עלייה מתמדת בשימוש בהן גם לצרכים פרטיים. מצלמות אבטחה לבית הפכו למוצר מבוקש, ובהתאם לזאת גם מספר הסוגים שתמצאו כך שיענו על כל צורך. בשורות הקרובות נלמד על השימושים השונים של מצלמות האבטחה ללקוח הפרטי, ואף נסקור את הסוגים הקיימים בתחום.

מצלמות אבטחה לבית – לאיזה שימושים הן מתאימות?

אם עדיין לא הפנמתם את העניין, דעו לכם כי מצלמות אבטחה נדרשות בכל מבנה מגורים שהוא. להלן מספר מקרים נפוצים שיסבירו לכם מדוע:

  • מניעת פריצה וגניבה – כל העובדות מוכיחות כי מצלמות אבטחה, מעצם נוכחותן במתחם המגורים, גורמות לגנבים והפורצים לעבור לבית הבא שבו המצלמות אינן מותקנות. תהיו בטוחים שהמקצוענים שבהם מסוגלים לזהות אותן מרחוק ומעדיפים להתרחק.
  • הגנב תמיד חוזר לאותו המקום פעמיים – מסתבר שמשפט זה מאוד נכון. גנבים שכבר הצליחו לחדור לבית שלא הותקנה בו מצלמה, יחזרו אליו בשנית. על כן חשוב מאוד להתקין מצלמות אבטחה על מנת לתפוס על חם את הפורצים בפעם הבאה.
  • הוכחת פציעות מבוימות – תופעה מאוד מכוערת אשר מצדיקה התקנת מצלמות אבטחה בבית היא מקרי תרמית למיניהם. כאשר המנקה, מתקין המזגנים או הנגר מגיעים לביתכם, כל דקה מצולמת ובמידה ואחד מאנשי מקצוע אלו יחליטו לביים פציעה ולתבוע על מנת להרוויח כסף קל, ההוכחה תהיה בידכם.
  • מעקב – מעוניינים לדעת מה קורה כאשר הבייביסיטר בבית? או כיצד המטפלת הסיעודית מתנהגת אל הוריכם הקשישים? מצלמות האבטחה יהיו העיניים שלכם בזמן שאתם בעבודה, באירוע או בכל מקום אחר.

אלו סוגי מצלמות תוכלו למצוא?

ישנם סוגים רבים של מצלמות אבטחה לבית כאשר כל אחת מהן מתאימה לצורך שונה. החלוקה הראשונה היא בין מצלמות חוץ לבין מצלמות פנים. מצלמות החוץ מתאימות לצילום מרחוק, הן בעלות עדשות גדולות, הגוף שלהן עמיד בפני גשם וחלקן מגיעות עם יכולות מתקדמות כגון חיישני תנועה, מנוע לשליטה מרחוק וצילום IR ללילה. מצלמות הפנים מגוונות אף הן וכוללות את מצלמות הכיפה שבאמצעותן ניתן לתעד ב- 360 מעלות את כל הנעשה בחדר או בבית ומצלמות זעירות נסתרות. גם מצלמות הפנים יכולות להיות מצויידות בחיישני תנועה, צילום IR וגלאי תנועה. כל סוגי המצלמות יכולות לעבוד באמצעות רשת החשמל או סוללות וחיבור קווי או אלחוטי ואף ניתן לחבר אותן למוקד אבטחה מקצועי וליהנות משקט נפשי מוגבר, מתוך ידיעה שיש מי שמפקח כל הזמן על מה שנקלט בעדשת המצלמה.